کارگاه های ویژه کارمندان

 

مدت زمان: 
حداقل ۴ و حداکثر ۸ ساعت (هر نیم روز ۴ ساعت) می باشد.

هر کارگاه نیم روزه با دو سرفصل از سرفصلهای زیر اجرا می گردد.

مخاطبین:
ویژه عموم بانوان کارمند

سرفصل ها:

 • جایگاه زن در اندیشه مادی و الهی
 • چرا زن؟ چرا حجاب؟
 • بررسی پرچالش ترین شبهات عفاف و حجاب
 • هنر تربیت عفیفانه دختران

منابع لازم برای برگزاری کارگاه:

031) کتاب جواهرانه

منابع تکمیلی برای برگزاری کارگاه ها:

 02
2) کتاب بی پرده با حجاب

 ma talabkarim
3) کتاب ما طلبکاریم

 003
4) ویژه­ نامه انقلاب غیرت

 3 jeldi
5) کتاب سه جلدی افسران افسونگر

 004
6) کتاب خاطرات سفیر

 006
7) رمان فرشته ها هم عاشق می شوند

 تبصره: بمنظور تاثیرگذاری بیشتر و براساس تجربیات 15 ساله موسسه خیبر در تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب، برگزاری کارگاه برای این قشر در قالب بسته تبلیغ و ترویج ادارات بوده و منوط به انجام گامهای مقدماتی قبلی است.

شیوه نامه برگزاری کارگاه ها:

موسسه فرهنگی خیبر با سابقه بیش از ۲۲ سال فعالیت فرهنگی و ۱۷ سال فعالیت تخصصی (پژوهشی، آموزشی، تبلیغی) در حوزه زن در اندیشه انقلاب اسلامی با تمرکز بر حوزه کرامت زنان و عفاف و حجاب تاکنون بیش از ۱۲،۰۰۰ کارگاه برای مخاطبین مختلف اعم از دختران دانش آموز، معلمان دبیرستان های دخترانه، مربیان تربیتی، والدین، طلاب، دانشجویان، اساتید دانشگاه، کارمندان دولت، فعالان و دغدغه مندان فرهنگی و....) برگزار نموده است. لذا شیوه نامه برگزاری کارگاه های این موسسه که شامل ۲ بخش: ۱- کارگاههای حضوری ۲- کارگاههای زنده و برخط میباشد، مبتنی بر تجربه ای شاید بی نظیر در کشور و بمنظور بالاترین بازدهی و اثربخشی برای متقاضیان به شرح زیر می باشد:

۱) شرایط برگزاری کارگاه های حضوری:

 • کارگاههای حضوری، فقط در استان های تهران و البرز امکان برگزاری دارند.
 • زمان پیشنهادی متقاضی با زمان استاد تنظیم و پس از توافق دوطرف، اعلام و ثبت می گردد.
 • حداقل شرکت کنندگان در کارگاه حضوری باید ۸۰ و حداکثر آن ۲۰۰ نفر باشد.
 • با توجه به پرچالش بودن مساله زن و حجاب حداقل زمان لازم برای برگزاری هر کارگاه، ۲ جلسه ی ۱:۴۵ دقیقه ای می باشد زیرا کمتر از این زمان نمیتوان به شکل صحیح و کاربردی به این مساله پرداخت.
 • براساس تجربیات فراوان موسسه، یکی از عوامل تقویت کننده و پایداری بخش تاثیر محتوای کارگاه و نیز جریان ساز فرهنگی، معرفی و عرضه محصولات منتخب همزمان با برگزاری کارگاه است. لذا متقاضی متعهد می شود امکانات معرفی و عرضه محصولات منتخب را در محل برگزاری کارگاه و همزمان با برگزاری آن ( و در مواردی قبل و بعد از آن) در اختیار کارشناس مربوطه قرار دهد. ( به جز در مواردی که موسسه باتوجه به شرایط تشخیص بدهد که برگزار نشود ). شرایط و چارچوب برگزاری میز معرفی و عرضه محصولات منتخب به پیوست میباشد.
 • کلیه شرکت کنندگان میبایست "منابع الزامی" تعیین شده برای مخاطب مورد نظر در سایت را قبلا تهیه کرده و همراه داشته باشند تا امکان ملاحظه ارجاعات مکرر استاد به آن وجود داشته باشد. لذا متقاضی میبایست تسهیلات لازم برای تهیه آن توسط همه شرکت کنندگان را فراهم آورد تا در زمان برگزاری، همراه همه شرکت کنندگان باشد.
 • از آنجایی که برگزاری تمامی کارگاه ها همراه با پخش پاورپوینت و فیلم می باشد، میزبان متعهد می شود در روز برگزاری برنامه امکانات صوتی و تصویری (لپ تاپ، ویدئوپروژکشن و سیستم پخش صوت متصل به لپ تاپ) را در اختیار استاد قرار دهد (ممکن است لپ تاپ توسط خود استاد تامین شود). نکته حائز اهمیت آنکه لازم است تا امکانات لازم اعم از کابلهای ویدئو پروژکشن، پخش صوت و برق جهت اتصال به لپ تاپ همگی در محل استقرار استاد وجود داشته باشد (نه اتاق فرمان).

در غیر این صورت و بدلیل اختلالات پیش آمده در برخی موارد گذشته، موسسه از ارائه کارگاه معذور خواهد بود.

 • در برخی موارد و با توجه به نوع و محتوای برخی کارگاهها و مخاطبین، به تشخیص کارشناس موسسه، برگزاری نمایشگاه تخصصی (از مجموعه پوسترهای نمایشگاهی موضوعی) در کنار برگزاری کارگاه، مورد تاکید است و فراهم آوردن شرایط و امکانات لازم جهت برگزاری و استفاده حداکثری شرکت کنندگان از آن توسط متقاضی مورد انتظار میباشد.
 • با توجه به اینکه هدف از برگزاری کارگاه ها تاثیر حداکثری روی مخاطبین است، کارگاه ها به عنوان برنامه ضمن خدمت برگزار نمی شود مگر اینکه شرط قبولیِ ضمن خدمت برای شرکت‌کنندگان، نمره آزمون کتبی از محتوای کتاب تعیین شده برای کارگاه باشد.

نکته: لازم به ذکر است که نمونه سوالات چهار گزینه ای (هدفمند و کاربری) از محتوای کتاب ارائه می‌شود که آزمون نهایی از همان نمونه سوالات خواهد بود.

هزینه برگزاری کارگاه های حضوری:

#هر کارگاه نیمروزه..................... 1.200.000 تومان

#هزینه ایاب و ذهاب استاد، کارشناس عرضه محصولات و ارسال محصولات به عهده میزبان می باشد.

#هزینه ها حتما حداکثرتا 2 روز قبل از برگزاری کارگاه باید پرداخت شود، در صورت عدم تأیید واریزی توسط واحد مالی، امکان برگزاری کارگاهها وجود ندارد.

نکته مهم:

جهت تضمین متقاضی بابت کیفیت و کمیت برنامه درخواستی، برای کارگاه نیم روزه 1.700.000 تومان (500 هزارتومان بیش ازهزینه کارگاه) دریافت می گردد.

پس از برگزاری کارگاه و در صورت به حد نصاب رسیدن شرکت کنندگان و تسویه میز فروش محصولات، مبلغ ضمانت (هر نیم روز 500 هزارتومان) بلافاصله به متقاضی مسترد خواهد شد.

2) شیوه نامه برگزاری کارگاه های زنده و برخط:

 • زمان پیشنهادی متقاضی با زمان استاد تنظیم و پس از توافق دوطرف، اعلام و ثبت می گردد.
 • حداقل شرکت کنندگان در کارگاه غیرحضوری باید 80 و حداکثر آن 300 نفر باشد.
 • با توجه به پرچالش بودن مساله زن و حجاب حداقل زمان لازم برای برگزاری هر کارگاه 2 جلسه 1:45 دقیقه ای می باشد زیرا کمتر از این زمان نمیتوان به شکل صحیح و کاربردی به این مساله پرداخت.
 • کلیه شرکت کنندگان "منابع الزامی" تعیین شده برای مخاطب مورد نظر در سایت را قبلا تهیه کرده و همراه داشته باشند تا امکان ملاحظه ارجاعات مکرر استاد به آن وجود داشته باشد. لذا متقاضی میبایست تسهیلات لازم برای تهیه آن توسط همه شرکت کنندگان را فراهم آورد تا در زمان برگزاری، همراه همه شرکت کنندگان باشد.
 • میزبانی کارگاه توسط درخواست کننده می باشد و لینک حضور در کلاس در اختیار استاد قرار میگیرد و از آنجایی که برگزاری تمامی کارگاه ها همراه با پخش پاورپوینت و فیلم می باشد، دسترسی جهت بارگذاری و پخش  واجرای کارگاه ها و بستن و پاسخگویی به کامنت ها در دسترس استاد قرار میگیرد.
 • طبیعی است در صورت عدم هماهنگی های لازم برای کلاس در زمان تعیین شده موسسه تعهدی جهت برگزاری مجدد کلاس در زمان دیگر نخواهد داشت.
 • حضور یک فرد متخصص و توانمند از طرف درخواست کننده در تمام مدت کلاس برخط جهت نظارت و حل مشکلات احتمالی ضروری است.
 • با توجه به اینکه هدف از برگزاری کارگاه ها تاثیر حداکثری روی مخاطبین است، کارگاه ها به عنوان برنامه ضمن خدمت برگزار نمی شود مگر اینکه شرط قبولیِ ضمن خدمت برای شرکت‌کنندگان، نمره آزمون کتبی از محتوای کتاب تعیین شده برای کارگاه باشد.

نکته: لازم به ذکر است که نمونه سوالات چهار گزینه ای (هدفمند و کاربری) از محتوای کتاب ارائه می‌شود که آزمون نهایی از همان نمونه سوالات خواهد بود.

هزینه برگزاری کارگاه های زنده و برخط:

#هر کارگاه نیمروزه..................... 1.000.000 تومان

#هزینه ها حتما حداکثر تا 2 روز قبل از برگزاری کارگاه باید پرداخت شود، در صورت عدم تایید واریزی توسط واحد مالی، امکان برگزاری کارگاه وجود ندارد.

نکته مهم:

جهت تضمین متقاضی بابت کیفیت و کمیت برنامه درخواستی، برای کارگاه­ نیم روزه 1.500.000 تومان (500 هزارتومان بیش از هزینه کارگاه) دریافت می گردد. پس از برگزاری کارگاه و در صورت به حد نصاب رسیدن شرکت کنندگان، مبلغ ضمانت (هر نیم روز 500 هزارتومان) بلافاصله به متقاضی مسترد خواهد شد.

ارائه شده توسط مرکز رشد
پشتیبانی دوره های آموزشی: ۰۹۱۰۹۲۴۹۵۵۲ / کارگاه‌ها: 09358835691